sobota, 7 kwietnia 2018

Odzyskaj ją z gitarą, czyli 10 piosenek, które zagrasz pod jej oknem, aby Ci wybaczyła


Na pewno nie raz widziałeś jak w filmach facet próbując odzyskać kobietę stał pod jej balkonem czy oknem, śpiewając i grając romantyczne piosenki na gitarze. Nasze życie to nie film i nie zawsze wszystko kończy się happyendem, ale jeśli Ci na niej zależy, może warto spróbować?
https://pixabay.com/pl/cz%C5%82owiek-w-gitara-ulicy-krzes%C5%82o-2661871/
Wybór piosenek jest trudny. Warto zastanowić się, która z nich najbardziej rozpali w twojej kobiecie emocje, aby pozwoliła Ci w ogóle z nią porozmawiać. Na pewno są takie utwory, które słuchaliście razem i od zawsze były „Wasze”, lecz nie zawsze jest możliwość zagrania ich na jednym instrumencie. Poniżej znajdują się piosenki, które można przerobić na gitarę, a jeśli nie umiesz ich zagrać, to wiedz, że w serwisie YouTube jest mnóstwo filmów pokazujących jak je wykonać.
Sandra Brown: „Nic, co warte jest posiadania nie przychodzi łatwo”.

Lista utworów:

Lady Pank – „Zawsze tam gdzie Ty”
Kto z nas nie śpiewał tego klasyka przy ognisku czy małych imprezach. Jeden z łatwiejszych utworów, który w najprostszej wersji wymaga tylko trzech akordów.


Piotr Rogucki – „Mała”
Tu zdecydowałem się na cover w wykonaniu Adama Kalinowskiego. Uczestnik piątej edycji Idola wykonał go na samej gitarze w sposób przejrzysty, w którym nie brakuje dodatkowych instrumentów.

Happysad – „Zanim pójdę”
Kolejny utwór grany na każdym ognisku. Utwór opiera się na sześciu akordach, w których znajduje się de motywator początkujących gitarzystów, czyli F-dur.

Myslovitz - Dla Ciebie
Łatwy do zagrania, trudniejszy do zaśpiewania. Tekst jest mocny - błaźniąc się pod balkonem pokazujesz, że naprawdę na dużo Cie stać.
  
Hey – „Mimo wszystko”
Utwór najbardziej naładowany emocjonalnie. Bo nie kocha się za coś, tylko mimo wszystko.  

Kancelaria – „Zabiorę Cię”
Pamiętacie serial „39 i pół” i Tomasza Karolaka wykonującego ten utwór? Aktor udowodnił, że mimo braków wokalnych można rozpalić serce kobiety i wywołać w niej pozytywne emocje.
Perfect – „Nie wiele Ci mogę dać”
Jeden z największych klasyków. Grany dla kobiety przed domem możemy zobaczyć w filmie „Ile waży koń trojański” w wykonaniu Roberta Więckiewicza.
T Love – „Nie nie nie” 
Wbrew pozorom łatwy do zagrania. Obawa przy tym utworze jest taka, że jest on bardzo popularny i często zasłuchany w oryginalnej wersji, przez co może brakować pozostałych instrumentów. 

Paweł Domagała – „Jestem tego wart” 
Muzyk i aktor, który na swoich koncertach zapełnia całe sale prosi w utworze o kolejną szansę. Dla początkujących muzyków trudność może tu sprawiać palcowanie prawą ręką.

Kortez – „Nic tu po mnie” 
Łukasz Federkiewicz to jedno z największych odkryć muzycznych w ostatnich latach. W utworze wyznaje miłość kobiecie, która odchodząc zabrała cząstkę muzyka.

Nawet, jeśli tekst nie do końca jest o miłości, ale słowa refrenu poruszają jej tematykę, to i tak śpiewaj, twoją kobietą będą targały takie emocje, że nawet nie zauważy :)
Możliwe, że po zagraniu utworu (jakieś 2 – 3 minuty) kobieta nawet nie zwróci na Ciebie uwagi, bo akurat była pod prysznicem. Co wtedy? Graj dalej, graj cały czas. Ty masz cel i chcesz go spełnić, nawet jak sąsiedzi będą wrzeszczeć i wyleją na Ciebie wiadro wody.

A jeśli jednak Ci się nie uda to pamiętaj: Świat się nie kończy, nie ma ludzi nie zastąpionych ;).

Jakub Dębski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza