niedziela, 15 maja 2016

Jak wyjazd, to nie tylko na plażę   Podczas swoich praktyk we włoskim miasteczku Rimini wcielam się w rolę przewodnika tzw. „city tour”. Jest to spacer po zabytkowym centrum z uczniami zagranicznych szkół, którzy również przyjeżdżają tutaj w ramach programu Erasmus+ na staż. Pewnego razu dowiedziałam się, że jedna z uczennic jest w tym nadmorskim mieście kolejny raz, ale ostatnim razem poruszała się tylko w okolicach hotelu i plaży. Zupełnie nie zdawała sobie sprawy  gdzie jest.
źródło:K.Walczowska


    Nie umniejszam walorów wyjazdom organizowanym przez biura podróży, ale chciałabym zachęcić czytelników do korzystania z dóbr oferowanych przez miejsce, które odwiedzamy.
Historia Rimini sięga III w. P.n.e. Osadę Ariminum założyli Rzymianie. Miasteczko zamieszkuje ok. 150tys. osób, ale w sezonie letnim ta liczba bywa trzy razy większa. Tylko w Rimini znajduje się 2000 hoteli. Na ulicach można usłyszeć język polski, angielski, francuski, rosyjski, niemiecki oraz oczywiście włoski. Warto dodać, że Włosi również chętnie przyjeżdżają tutaj, żeby odpocząć. Niestety 83% Rimini zostało zniszczone przez bombardowania II Wojny Światowej.
Wybrzeże Morza Adriatyckiego w Rimini i okolicach przyciąga turystów z całego świata krystaliczną wodą oraz idealną lokalizacją (ok. 22km do San Marino, ok. 120 do Bolonii).
Nie chcę opisywać i zanudzać, mam nadzieję, że wzbudzę ciekawość.

Most Tyberiusza

Jego historia sięga pierwszego wieku przed naszą erą. Jest piękny o każdej porze dnia i nocy. Warto się wybrać w jego okolicę, żeby pozwiedzać dzielnicę San Giulano, które pełne jest kolorowych kamieniczek. Dawniej to miejsce zamieszkiwali rybacy, co wiemy z porcelanowych tabliczek zdobiących ściany.

Świątynia Malatesty

Gotycka świątynia zdobi centrum Starego Miasta. W wieku XV wybudował ją Sigismondo Malatesta, ówczesny książę Rimini. Na froncie brakuje symboli chrześcijańskich, ponieważ powstała na cześć rodziny, stąd też jego nazwa. Ołtarz zdobi krzyż wykonany przez Giottę.

Łuk Augusta

Jest to najstarszy zachowany łuk triumfalny z okresu cesarstwa rzymskiego, wybudowany na chwałę Augusta przez rzymski senat w 27r. przed Chrystusem. Najbardziej znany symbol Rimini pozostaje w pamięci na długo.

Karolina Walczowska

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza