poniedziałek, 15 listopada 2021

Kraków z perspektywy przewodnika

Miasto królów polskich. Wypełnione po brzegi historią, sięgającą setki lat. Co roku odwiedzane przez miliony turystów, zafascynowanych tym pięknym miastem, ale również przez pasjonatów sztuki i z pewnością historii. Piękno Krakowa, dla każdego może być czymś innym, jest dość subiektywne, ale trzeba przyznać, że ma w sobie coś zachwycającego, coś czego nie sposób opisać i to czyni go wyjątkowym.

Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/krak%c3%b3w-polska-sceniczny-niebo-96746/x

Kraków to miasto, które ma dużo do zaoferowania, a osobami, które mogą nam pomóc w odkrywaniu jego tajemnic, są przewodnicy. Stanowią bardzo istotną część w popularyzowaniu wiedzy miasta nad Wisłą.

Ciekawi Krakowa – Klaudia Ziobro, Maciej Poradziński i Paulina Kaczmarczyk – trio przewodników, ludzi z pasją, którzy chcą dzielić się tym, co ich fascynuje, zachwyca, a także intryguje. Myślę, że można pokusić się o stwierdzenie, iż przepadli w pięknie Krakowa. Magia tego miasta oczarowuje do tego stopnia, że trudno doszukać się negatywów. Chęć odkrywania tego, co nieznane lub mało znajome, doprowadziło do utworzenia nie tylko strony internetowej – Ciekawi Krakowa – ale również social mediów. Jak można rozumieć tę nazwę? Po prostu są ciekawi świata, a Kraków jest właśnie jego częścią. Również dzięki działalności w mediach, mogą zareklamować swoją ofertę przewodnicką i zabłysnąć w tym świecie. Wystarczy dotrzeć na stronę internetową i zanurzyć się w lekturze artykułów, które są dobrym potwierdzeniem wybitnej wiedzy na temat naszego historycznego miasta. Dla osób lubiących czytać bardziej zwięzłe teksty tez jest rozwiązanie, a mianowicie seria „Co tu widać?”, czyli ciekawostki na temat różnorodnych szczegółów, m.in. znajdujących się na krakowskich budynkach. Dosyć niecodzienny sposób, ale z pewnością przypadnie wam do gustu.

Ciekawi Krakowa powstali dzięki zainteresowaniu historią, a następnie to zainteresowanie przerodziło się w coś poważniejszego. Ich twórczość jest niezwykle wartościowa. Każdy znajdzie tam swoją niszę i to niezależnie od wieku. Myślę, że warto poświecić chwilę, aby zajrzeć i zostać na dłużej.

Na antenie Radia Pryzmat rozmawialiśmy z Ciekawymi Krakowa, którzy podzielili się swoją pasją, a także opowiedzieli, jak wszystko się zaczęło. Zachęcam do wysłuchania fragmentu wywiadu, aby dowiedzieć się nieco więcej.

Agata Ciechanowska

*nie widzisz podcastu wyświetl wersję na komputerBrak komentarzy:

Prześlij komentarz