poniedziałek, 4 października 2021

Korfu zielona wyspa grecka

 

Korfu zielona wyspa grecka

Grecja to jeden z najchętniej wybieranych kierunków turystycznych przez Polaków. Ten kraj, co roku bije rekordy popularności. Grecja ma około 2500 wysp, więc każdy znajdzie coś tam dla siebie.

Źródło  https://www.instagram.com/salatkapogrecku.pl/?hl=pl


Korfu to grecka wyspa położona nad Morzem Jońskim u wybrzeży Albanii.  Należy do Wysp Jońskich. Korfu jest nazywana zieloną grecką wyspą za sprawą kwiatów i śródziemnomorskiej roślinności. Nie jednemu turyście dech w piersiach zapierają śródziemnomorskie kwiaty bugenwille i oleandry.

Czynniki, które sprawiają, że ta wyspa jest chętnie wybierana przez turystów to łagodny, słoneczny klimat, niesamowite widoki, liczne zabytki i piaszczyste plaże. Grecka kuchnia słynie ze zdrowych i pełnych odżywczych składników potraw. Dużą uwagę Grecy przywiązują do spożywania owoców i warzyw, które dojrzewają w pełnym słońcu, dzięki czemu są wyśmienite i rozpływają się w ustach. Oliwki to symbol Korfu. Ciekawym daniem tej kuchni jest Musaka, która przypomina włoską lasange, w jej skład wchodzą ziemniaki zamiast makaronu. Korfu to zdecydowanie raj na ziemi, jest tu wszystko, co jest potrzebne do idealnych wakacji.

Na Korfu można znaleźć wiele przepięknych miejsc. Przez turystów Paleokastrisa określana jest perłą wyspy Korfu, w tym miejscu woda ma czysto turkusowy kolor. Jest tu wiele miejsc do plażowania, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Plaża jest porośnięta bujną roślinnością i znajduję się na niej wiele skał, co stwarza niepowtarzalny klimat. Jednym z najbardziej popularnych miejsc jest zatoka La Grotta pokryta skałami z niezwykłym widokiem.

Miasto Korfu, czyli stolica wyspy jest uznawana za najpiękniejszą stolicę wysp greckich. Stare Miasto Korfu jest wpisane na listę UNESCO. Zostało zbudowane przez Wenecjan, ponieważ przez IV wieki Wyspy Jońskie należały do Wenecjan. W stolicy jest wiele zabytkowych atrakcji m.in. Pałac Św. Michała i Jerzego, Kościół Św. Spirydona, Latarnia Sidero i ratusz.

Naszym gościem w Radiu Pryzmat w audycji Buch Travel była Dorota Kamińska, która jest przewodniczką i prowadzi bloga „Sałatka po Grecku” z wykształcenia jest historykiem sztuki. Od 2011 roku mieszka w Grecji i organizuje wycieczki po Korfu. Polecamy jej autorski przewodnik po wyspie.

Więcej informacji i ciekawostek znajdziecie w podcaście, w którym Dorota Kamińska opisała życie na wyspie.

*nie widzisz podcastu wyświetl wersję na komputer


Julia Kasperkiewicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz