poniedziałek, 21 czerwca 2021

Majorka - królowa europejskich wysp

Polacy pokochali tą śródziemnomorską wyspę. Spektakularne widoki, słoneczna pogoda i smaczna śródziemnomorska kuchnia gwarantują udane wakacje. Podróż samolotem trwa około 3 godziny, co umożliwia podróż nawet tym, którzy nie lubią długo latać samolotem.

źródło: https://www.blogger.com/u/2/blog/post/edit/1562509869745963282/2727715367699910939

Majorka to największa wyspa Balearów położona nad Morzem Śródziemnym. Jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych  Polaków. Śródziemnomorski klimat, rozbudowana infrastruktura turystyczna, baza noclegowa i zabytki przyciągają turystów z różnych stron świata. Na wyspie jest około 300 dni słonecznych, co na pewno gwarantuje udany wypoczynek. Sezon turystyczny i hotelowy rozpoczyna się w maju, a kończy w październiku. Jeśli chcemy być w okresie z mniejszą liczbą turystów to terminy  w miesiącach  maj, czerwiec, wrzesień i październik będą odpowiednie dla nas. Natomiast w sezonie wakacyjnym turystów jest znacznie więcej.

Majorka ma do zaoferowania  lazurowe plaże  te bardzo oblegane przez turystów jak i te dziewicze. Jedną z najpopularniejszych plaż wyspy jest  Playa de Muro w regionie Alcudia. Godne uwagi są również  Cala Figuera, Cala Formentor czy Cala Millor. Natomiast na małą godną polecenia plażę w Zatoce Sa Calobra dotrzemy  malowniczymi, krętymi drogami nazywanymi serpentynami.

Będąc na wyspie nie można oczywiście pominąć stolicy Palmy. Jest  jednym z największych ośrodków turystycznych Europy z wieloma atrakcjami turystycznymi. Katedra La Seu, Palma Aquarium, Zamek Bellver, Pałac Królewski czy Stare Miasto to obowiązkowe miejsca każdego turysty.

źródło: https://www.instagram.com/flyinglocas_mallorca


Naszym gościem w Radiu Pryzmat była pełna pozytywnej energii Martyna Tchórz, która od 2012 roku mieszka na Majorce. Pracuje, jako stewardessa i przewodnik po wyspie. Podczas audycji Buch Travel  przedstawiła naszym słuchaczom wyspę z perspektywy Polki. 

Majorka ma również do zaoferowania atrakcje dla miłośników sportu.  Kolarstwo, pływanie i windsurfing to najpopularniejsze sporty uprawiane na wyspie.  Nasza ekspertka bardzo ceni sobie ten aspekt, ponieważ jest absolwentką AWF w Poznaniu.

Więcej informacji i ciekawostek znajdziecie w podcaście, w którym Martyna Tchórz zdradziła tajniki życia na wyspie. (jeżeli nie widzisz podcastu włącz wyświetlanie na komputerze) 


Bardzo miłym zaskoczeniem był dla mnie styl życia na hiszpańskiej wyspie, który jest odmienny niż w Polsce. Mieszkańcy w różnym wieku, w każdy dzień tygodnia spędzają czas w kawiarniach i restauracjach.
Plusem są dużo niższe ceny w Hiszpanii, u nas wyjście do kawiarni wiążę się z dużo większymi kosztami. Mam nadzieję, że zachęciłam Was do wybrania tego kierunku na wakacje, może i Wy 
pokochacie królową europejskich wysp. 


 
Julia Kasperkiewicz


1 komentarz: