poniedziałek, 17 maja 2021

Najlepsza forma ćwiczeń dla każdego!

Zbliża się lato, a co za tym idzie, przychodzi czas różnorakich aktywności fizycznych. Jedni grają w gry zespołowe, a inni w tym czasie marzą, o idealnej sylwetce lub po prostu o aktywnym spędzeniu wolnego czasu. Mimo wielu różnego rodzaju sportów, nadal mamy problem z wyborem, tego co chcielibyśmy robić. Niektórzy uważają, że w podeszłym wieku ciężko jest uprawiać aktywność fizyczną, bowiem organizm nie jest już w tak dobrej kondycji fizycznej, jak kiedyś. Jest to oczywiście fakt, ale w dalszej części artykułu przedstawię sport, który jest dla osób w każdym wieku.

https://pixabay.com/pl/photos/dumbbells-buty-sneakers-buty-gumowe-2465478/


Motywacja

Kiedy wybierzemy już jakiś sport to pojawia się następny problem, a mianowicie motywacja, której często nam brakuje. Brak motywacji najczęściej pojawia się u osób, które chciałyby zmienić swoją sylwetkę i z tego powodu chodzą na siłownię, która po prostu zaczyna im się nudzić. W przypadku wielu osób ćwiczenia na siłowni kończą się bardzo szybko. Po kilku treningach lub tygodniach zaczyna nam się to nudzić. Oczywiście, aby wytrwać dłużej bardzo często chodzimy ze znajomymi na siłownię, ale też nie zawsze jest taka możliwość. Właściciele siłowni również próbują zatrzymać nas na dłużej, choćby za pomocą muzyki, jednak to często nie wystarcza.

Złoty Środek

Idealnym rozwiązaniem jest fitness. Sport, który jest dla osób w każdym wieku, osób o różnym poziomie zaawansowania. Jednak, czy łatwo jest się zmotywować do ćwiczeń? Na to pytanie odpowiedziała mi trenerka personalna zajmująca się zarówno siłownią, jak i treningami fitness Ewelina Król, podczas audycji Sportowej Energii, która odbyła się 25.02.2021r. na antenie Radia Pryzmat. Według Eweliny, forma grupowa zajęć, jaką jest fitness wpływa na wzajemną motywację, ponieważ każdy chce się pokazać, z jak najlepszej strony. Zresztą nie od dziś wiadomo, że lubimy, a przynajmniej większość z nas lubi rywalizację, więc trudno się z Eweliną nie zgodzić. Zawsze spory drużynowe przyciągają większą rzeszę fanów. Oczywiście w fitnessie nie mamy drużyny, ale mamy grupę, w której na pewno łatwiej jest ćwiczyć niż samemu. Również trzeba pamiętać, że zajęcia fitness odbywają się przy akompaniamencie muzyki, co jest dodatkową motywacją.

https://pixabay.com/pl/photos/ludzie-kobieta-joga-medytacja-2573216/

Przedział Wiekowy 

Na samym początku artykułu poruszyłem temat przedziału wiekowego, o którym była mowa podczas audycji. Co najważniejsze, Pani Ewelina odpowiedziała stanowcze ,,Nie”. W fitnessie nie ma przedziału wiekowego i każdy znajdzie coś dla siebie. Mój gość wspomniał o tym, że pierwsza grupa do jakiej trafiła była w przedziale wiekowym 40-70 lat!

Podsumowując fitness jest sportem dla osób w każdym wieku, a ćwiczenia w grupie wpływają pozytywnie na naszą samo motywację. Chciałbym was wszystkich zachęcić do trenowania, czy to fitnessu, czy innych sportów, ponieważ ruch jest nam bardzo potrzebny szczególnie po tak długim okresie czasu spędzanego w domu. Chociaż warto zwrócić uwagę, że ćwiczenia fitness można samemu wykonywać w domu, ale oczywiście nigdy nie jest to, tak atrakcyjne, jak trenowanie w grupie.

Po więcej szczegółów dotyczących fitnessu i siłowni zapraszam do wysłuchania podcastu audycji Buch Travel, w której gościem była wcześniej wspomniana Ewelina Król.

                                                                                                                               Oskar Radłowski                                                                                                                                

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz