poniedziałek, 25 maja 2020

W rytm muzyki latynoskiejBez wątpienia muzyka jest elementem, który wywołuje różne emocje w tych, którzy jej słuchają. Każdy z nas ma inne upodobania muzyczne, które różnią się w zależności od regionu, w którym żyjemy lub po prostu naszych preferencji. Wielu ludzi muzykę latynoską kojarzy jako rytm, taniec i imprezę, ale muzyka latynoska to coś więcej. Chociaż prawdą jest, że znamy ją z radosnego rytmu, dla wielu osób jest formą komunikacji i ekspresji.

źródło: https://pixabay.com/


Muzyka jest jednym z najlepszych narzędzi, z których korzysta społeczeństwo, niezależnie od tego, czy chodzi o odwrócenie uwagi, taniec, bieganie, czytanie książki lub wykonywanie prac domowych. Muzyka wywołuje pewne pozytywne uczucia.
Termin ‘muzyka latynoamerykańska’ jest powszechnie używany do określenia różnych rytmów, dźwięków pochodzących z Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Termin ten zaczął być stosowany od lat 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych w odniesieniu do typowych rytmów muzycznych Ameryki Łacińskiej, dążąc do odróżnienia stylów pochodzenia afroamerykańskiego od afrykańsko-latynoamerykańskich.

Obecnie jednym z najczęściej słuchanych, popularnych gatunków muzycznych w Ameryce Łacińskiej i na świecie jest reggaeton. Poza tym możemy jeszcze wyróżnić:

  •     La Cumbia: muzyczny rytm i taniec ludowy typowy dla kolumbijskich Karaibów.

  •    La Bachata: Bachata to taneczny gatunek muzyczny, który narodził się na Dominikanie w ramach miejskiego folkloru.
  •         Tango: Tango jest znakiem rozpoznawczym Buenos Aires i Argentyny, ale także Montevideo i Urugwaju.

  •     Samba: Samba jest kwintesencją brazylijskiego gatunku muzycznego. Styl muzyczny o afrykańskich korzeniach, w którym tańcu towarzyszą małe frazy melodyczne i anonimowo tworzone chóry.

  •       El Merengue: Merengue to kolejny z tanecznych gatunków łacińskich par excellence. Merengue na Dominikanie konkuruje z salsą jako najbardziej znanym gatunkiem łacińskim.


źródł: https://pixabay.com/pl/

Jedna z najwybitniejszych cech łacińskiego Muisca to język hiszpański. Jest on również znany z tropikalnego i tanecznego rytmu, z unikalnych dźwięków, które są wydobywane za pomocą odpowiednich instrumentów, na przykład: Bongó, congamaraca, ukulele, akordeon, kotły, bęben basowy i są one niewątpliwie fundamentalną częścią tego gatunku.
Istnieje wiele gatunków muzyki latynoskiej i celem każdej z nich jest przekazanie różnych emocji. Muzyka ma wpływ na każdą osobę, jest też czymś więcej niż tylko tropikalnym rytmem. Jest po prostu niekończącym się wulkanem energii.

Lourdes Esmeralda Lopez Rodriguez

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza