poniedziałek, 17 lutego 2020

Kto śpiewa dwa razy się modli, a kto śpiewa dobrze modli się potrójnie


Jest rzeczą wiadomą, że muzyka chrześcijańska w Polsce nie ma takich zasięgów oraz liczby fanów jak w Stanach Zjednoczonych. Nic dziwnego, że jest mało popularna. Najwyższy czas to zmienić.
Z pomocą przychodzi mi Te Deum i nie chodzi mi tutaj o Hymn „Ciebie Boga Wysławiamy”.


źródło: Te Deum
 Zespół Te Deum – bo o nim mowa, powstał w 2016 roku. Niezwykłe jest to, że został stworzony
z inicjatywy i potrzeby serca młodych ludzi – muzyków, kształcących się w polskich akademiach
i liceach muzycznych, a także tych którzy uczą się muzyki w tzw. ogniskach. Swym talentem, radością i wybitną erudycją muzyczną pragną dzielić się z innymi, grając i śpiewając na chwałę Bogu i ludziom.

źródło: Te Deum
Te Deum wykonuje, ogólnie rzecz biorąc, muzykę chrześcijańską, religijną, lecz do tego wykorzystuje różnorakie aranżacje, operując w różnych stylach muzycznych – od muzyki klasycznej, przez jazz, rock, funky, aż po muzykę disco (nie mylić z disco polo). Oprócz muzyki chrześcijańskiej, zespół w swoim repertuarze posiada kolędy, które jeszcze nie dawno słuchacze mogli usłyszeć podczas trasy koncertowej na scenach Olkusza, Klucz, Jaworzna czy Sosnowca, a także niezwykle ekspresyjny i utrzymujący w stałym napięciu cykl patriotyczny, który znajduje się na pierwszym krążku zespołu – „Te Deum Niepodległej”.

źródło: Te Deum
           
We wrześniu ubiegłego roku, młodzi muzycy rozpoczęli pracę nad kolejną płytą. Tym razem będzie to repertuar, który zebrali i zagrali m.in. na koncercie w Złotym Potoku na Diecezjalnej Sosnowieckiej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Radość, którą przynosi im granie, próby, ciągła i nieustanna muzyczna pielgrzymka jest dla nich największą zapłatą. Ale jeżeli chcesz ich wspomóc, wejdź  Te Deum daj łapkę w górę i zostań na dłużej. Na pewno się nie zawiedziesz.

Patryk Chmura

Zespół Te Deum gościł w audycji Wie-Rze-Nie w Radiu Pryzmat 11.02.2020r.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza