poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Rower


Przyszła wiosna.  Razem z nią dobra pogoda. Można w końcu ruszyć się z domu i wyjść na zewnątrz. Chciałbym was dzisiaj zachęcić do sportu. A dokładnie do jednego konkretnego- jazda na rowerze.
https://pixabay.com/photos/bicycle-meadow-flowers-grass-bike-788733/

Rower- każdy z nas wie, co to i wydaje mi się, że każdy umie na nim jeździć. Pewnie każdy z nas ma jakiś rower. Jeśli nie to radzę sprawdzić garaże u rodziców czy dziadków- zawsze coś się znajdzie. Rower to bardzo prosta konstrukcja dwa koła i kilka metalowych rurek. Tylko tyle wystarczy żeby nasze życie było zdrowsze i szybsze. Dużo osób pomyśli teraz, że przecież można biegać a do tego nic nie jest potrzebne, ponieważ każdy umie biegać. Ale chciałbym właśnie zwrócić tutaj uwagę na prędkość roweru. Wszyscy jesteśmy teraz bardzo zapracowani i nie mamy czasu na sport. Ale przecież rowerem można jeździć wszędzie. Pomyślcie, co by było gdybyście zamiast jazdy autem lub komunikacją weszli na rower. Rower to same korzyści- mniej zanieczyszczeń, szybka budowa sylwetki i większa kondycja, łatwo wszędzie zaparkować, nie trzeba kupować benzyny ani biletów, brak stania w korkach no i jest dużo tańszy w naprawie niż auto a dużo rzeczy można zrobić samemu w domu.
Rower też można cudownie ozdobić tak, że każdy na ulicy będzie się za nami oglądał a my zadowoleni będziemy mogli przejeżdżać koło stojących ludzi na przystanku, którzy czekają na spóźniony autobus z wiatrem w włosach.
Wiele osób może powiedzieć, że przy rowerze jak przy każdym sporcie spocimy się. No cóż, taka prawda. Ale czy będzie to tak przeszkadzało? Myślę, że jeśli będziemy się tylko przemieszczać z punktu A do punktu B w odpowiedniej prędkości po mieście to bardzo się nie spocimy, na pewno nie aż tak jak na "Tour de Pologne" lub innych takich zawodach. Zapewniam was, że odpoczniecie chwile po samej jeździe i nikt nawet nie zauważy, że jeszcze przed chwilą przyjechaliście na rowerze do pracy czy szkoły.
W naszym cudownym Krakowie mamy możliwość wypożyczenia rowerów miejskich-Świetna opcja! Można wziąć rower z jednej stacji i przejechać nim do drugiej za naprawdę bardzo małe pieniądze. Stacje są rozmieszczone po całym Krakowie, a rowerów są setki. Są one bardzo wygodne i praktyczne.
Zachęcam wszystkich, aby już od początku wiosny zacząć sportowy tryb życia chociażby przez codzienne dojazdy do pracy czy szkoły właśnie rowerem. Ten sport to samo zdrowie J
Michał Bernaś
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza