poniedziałek, 18 marca 2019

Aktywna wiosna

Zbliża się wiosna, a może ona nawet już przyszła. Mimo, że do tej kalendarzowej i astronomicznej jeszcze kilka dni, wyraźnie czuć cieplejsze powietrze. A skoro będzie cieplej, to może warto pomyśleć o jakiejś aktywności fizycznej na polu/na zewnątrz/na dworze (wybrać odpowiednio).
https://pixabay.com/photos/roller-skates-sister-rays-4032563/

Jako przedstawiciel i wydawca sportowej audycji śpieszę Wam z pomocą i garścią propozycji na aktywne spędzenie czasu na świeżym (gdy nie ma smogu) powietrzu.

  1. Spacer – tak, tak. Jak najbardziej jestem za. To chyba najprostsza forma aktywności, a przecież nie wymaga od nas tak wiele. Wystarczą wygodne buty i w drogę! Warto wybrać sobie taką trasę, dzięki której odkryjecie nieznane dotąd rejony swojego osiedla lub dzielnicy. Wtedy połączycie przyjemne z pożytecznym, przyjemny spacer z pożytecznym poznawaniem okolicy. Jeżeli macie pupila na czterech łapach, to z tą czynnością nie powinniście mieć problemu, wtedy spacer to podstawa!
  2. Biegamie – skoro zima już nas opuszcza, to wymówka, że jest zimno i mróz za oknem nie zadziałają. Tutaj podobnie jak w wyżej przedstawionej propozycji, wystarczą wygodne buty. Oczywiście sportowe ubranie też się przyda, ale nie muszą to być nie wiadomo jak przystosowane do tego ubrania. Ważne, żeby czuć się w nim dobrze i komfortowo. Trasa również może być zaplanowana na poznawanie nieznanych dotychczas miejsc. Warto także zaopatrzyć się w mała buteleczkę z wodą. Na pewno się przyda!
  3. Rolki, deska lub rower – do wymienionych aktywności potrzebny będzie sprzęt, który przez zimę zapewne zdążył się zakurzyć. Przygotowanie go do wiosny nie powinno zająć wiele czasu, a frajda jaką później się otrzyma będzie ogromna. Ścieżki rowerowe w mieście są wykorzystywane przez rolkarzy i rowerzystów, osoby na desce częsciej można spotkać w skateparkach. Te miejsca prawdopodobnie będą najbardziej oblegane w słoneczne dni. Dla osób ceniących sobie ciszę i spokój polecam wycieczkę po lesie, na rolkach lub rowerem.

Orliki, otwarte siłownie, parki to kolejne miejsca w których można znaleźć rzeczy związane z aktywnością fizyczną. Warto wybrać coś co się lubi, a być może spróbować również czegoś nowego. Gorąco do tego zachęcam i zapraszam!

Kamil Latuszek

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza