sobota, 28 października 2017

Muzyka


Muzyka odgrywa ważną rolę w życiu człowieka. Pozwala się zrelaksować, uspokoić, niektórym pomaga się nawet skupić. Towarzyszy nam również przy wszelkiego rodzaju zabawach czy uroczystościach. Ma niepodważalny wpływ na nastrój człowieka, co widoczne jest, gdy intuicyjnie wybieramy odpowiednie dla siebie utwory w zależności od naszego samopoczucia. Duży wpływ mają także własne preferencje, oraz gusta osoby słuchającej.
https://pixabay.com/pl/muzyka-skrzypce-klucz-wiolinowy-278795/

Muzyka często wywołuje nasze wspomnienia i przywołuje określone myśli. Zdarza się, że określony utwór kojarzy nam się z konkretną sytuacją, którą przeżyliśmy.
Przyglądając się kwestii upodobań muzycznych trzeba pamiętać, że mogą one być inne niż osób w naszym otoczeniu. Jedni będą gustować w muzyce klasycznej, inni natomiast w brzmieniach rokowych. Dźwięki, które jednych będą zachwycać, dla innych mogą okazać się drażniące i wpływać na nich negatywnie.

Muzyka może być również powodem wielu spotkań. Podczas koncertów uczestnicy mają możliwość poznania ludzi preferujących podobne gusta muzyczne, lub poprawić już istniejące kontakty towarzyskie. Imprezy z muzyką w tle to doskonała okazja do wspólnej zabawy i spędzenia czasu z przyjaciółmi.
https://pixabay.com/pl/korektor-graficzny-beat-taniec-153212/

Dzięki muzyce możemy również wyrazić to, co się czuje do innych ludzi. Wielokrotnie ludzie decydują się na wyjawienie swojej miłości przy romantycznej melodii. To samo tyczy się bardzo podniosłych chwil na przykład podczas ślubu towarzyszy młodej parze muzyka kościelna.

Młodzi ludzie, którzy są w wieku buntu często słuchają ostrej muzyki i to w dodatku bardzo głośno. Być może mają takie upodobania muzyczne, ale często jest tak dlatego, że pragną pokazać swoje nastawienie do świata i wielu spraw.

Nie można jednak zawsze określić charakteru osoby po samej muzyce, ponieważ ludzie słuchają też muzyki, która po prostu wpadnie im w ucho. Tak jest w przypadku osób, które słuchają radia lub są chwilowo zafascynowane danym stylem muzycznym.
Kamil Wójcik
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza