sobota, 2 września 2017

3 kroki do spełnienia marzeń!

Większość ludzi boi się zmian w swoim życiu. Choć często coś idzie nie po naszej myśli, nie tak jak sobie wymarzyliśmy, wolimy trwać w utartych schematach. Dlaczego? Bo tak jest łatwiej, wygodniej. Boimy się porażki, braku akceptacji ze strony innych ludzi, problemów napotkanych na drodze do celu. Często brak nam odwagi, by zmienić coś na lepsze lub zrealizować swoje plany.
Być może, to co teraz przeczytacie, zabrzmi banalnie, a przeczytać o tym możecie na większości blogów lifestylowych. Ale jeżeli choć jedna osoba po przeczytaniu tego postanowi coś zmienić, to będzie sukces!
autor zdjęć: Aleksandra Morawiec

1. Marzenie
Każdy z nas o czymś marzy. Może to być zwykła sukienka ze sklepu na rogu, podróże po świecie, praca w dobrej firmie. O czymkolwiek marzysz, pamiętaj, że wszystko możesz zrealizować. Marzenia są po to, żeby je realizować!

2. Odwaga
Oj tak, coś o tym. Nie każdy z nas jest odważny jak Hubert Mayer z kryminałów Katarzyny Bondy (swoją drogą polecam Wam kryminały K. Bondy, nie zawiedziecie się :)). Musisz przekonać samego siebie, że dasz radę, że poradzisz sobie w każdej sytuacji. Z doświadczenia wiem, że nie jest to proste i wymaga czasu, ale da się! Wiem, bo się przekonałam na własnej skórze.

3. Działanie
Ostatni krok. Ale wcale nie najłatwiejszy. Droga do celu może być pełna zakrętów i upadków. Czasem z górki, a czasem pod wielką górę. Ale właśnie tutaj przyda Ci się krok drugi: ODWAGA! Nie poddawaj się po pierwszym napotkanym problemie, na pierwszym zakręcie. Pamiętaj, że zawsze znajdzie się inna droga, jak mówią: „jak nie drzwiami, to oknem”. :)
Zacznij od małych kroków, by później stawiać te milowe. Pracuj ciężko, działaj, nie poddawaj się, a gwarantuję Ci sukces!
autor zdjęć: Aleksandra Morawiec

Na koniec, chyba to co najważniejsze! Otaczaj się dobrymi ludźmi, którzy będą Cię wspierać i pomagać, a w trudnych momentach dadzą „kopa do działania”. Nie marnuj energii na ludzi, którzy nie wspierają, a tylko utrudniają i mówią, że na pewno Ci się nie uda!

Oto mój przepis na szczęście! Może brzmi banalnie, ale działa! Ja się przekonałam, teraz kolej na Ciebie!
Marznie + odwaga + działanie = spełnione marznie!

„The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams”! /Eleanor Roosevelt/


Barbara Węgiel

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza