sobota, 12 sierpnia 2017

5 (nie)pomysłów na prezent

Mówią, że jak dają to brać. Fakt faktem jak biją to uciekać. Problem jednak w tym, że to co zazwyczaj wydaje nam się strzałem w dziesiątkę okazuje się niemiłym zaskoczeniem dla obdarowanego, ale głupio jest mu to przyznać… bo nie wypada.
http://pl.freepik.com/index.php?goto=74&idfoto=1013950

Oto moja lista „top” pięciu rzeczy, których nie powinno dawać się na prezent. Oczywiście trzeba wszystko ogwiazdkować i opisać odpowiednim paragrafem pod tytułem„ chyba, że wiemy co ktoś chce na 100% i znamy go na wylot”. Wtedy można bowiem zrobić  sobie i obdarowanemu tę przyjemność i zapakować ją w błyszczący papier .
Ubrania
Sytuacja jest banalnie prosta. 
Przyjeżdża ciocia spragniona swoich małych siostrzeńców. Oczywiście nic ich tak nie ucieszy jak identyczne koszulki  z Kaczorem Donaldem dla każdego z nich. Szkoda tylko, że w domu swojej siostry zastaje dwóch rosłych nastolatków, którzy nie wiadomo kiedy zdążyli wydorośleć.

Książki
Każdy ma inny gust i nie jest niczym złym czytanie czegokolwiek z półki „fantastyka rosyjska” będąc miłośnikiem literatury faktu. Niemniej jednak kupując komuś na siłę książkę,  którą możliwe, wcale się nie zainteresuje my tracimy pieniądze, a ktoś miejsce na półce. Jedyną rzeczą jaką wówczas zyska będzie warstewka kurzu regularnie pokrywająca okrutne tomiszcze lub kolejny przewodnik po najpiękniejszych zabytkach Polski- ot dokładnie taki sam jaki dostał w nagrodę w konkursie i podobny do setki innych, również kompletnie nie przydatnych wydań. W takim wypadku, chcąc rozwijać kulturę czytelniczą naszego, powiedzmy, solenizanta warto do czekolady dołączyć kartę podarunkową do wybranej księgarni.

Kosmetyki
Ile razy zdarza się nam wysypka i swędzenie od nowego kremu do rąk? Jak często niemalże płaczemy w kolejce do dermatologa bo „coś” wyszło na twarzy po odkrywczym  serum przeciwzmarszczkowym  będącym hitem tego lata? Popularne zestawy kosmetyczne oferowane na sklepowych półkach mogą być okazją dla nas by kupić sobie ulubiony szampon w komplecie z odżywką za pół ceny, niemniej jednak nie są dobrym pomysłem prezentu na ostatnią chwilę. 
Dla jednego może nie być w tym podarku- dosłownie- żadnego problemu, jednak inny pomyśli „a co? To ja się nie myję?”.

Perfumy
Nawet gdyby kosztowały całą wypłatę nikt nie będzie ich używał, jeśli zapach wcale nie przypadnie do gustu. Znów stanie się kolejnym, bibelotem do postawienia na półce. Elementem wystroju kobiecej toaletki, który będzie zwyczajnie zajmował miejsce bo TAKĄ nazwę i TAKIE logo każdy powinien znać i mieć. Bez sensu…

Zwierzęta
Lubisz zwierzaki? To kupię Ci papużkę, albo szczeniaczka. 
Nie, to tak nie powinno działać. Szczególnie gdy ktoś mieszka w bloku na powierzchni 20 metrów kwadratowych. A już w ogóle nie powinno tak funkcjonować, kiedy o małe futerkowe zwierzątko proszą dzieciaki. Nawet, jeśli zamiast owego „futerkowa” ma to być żółw, albo co gorsza pająk/ pajączek… ogromna jak dłoń, sześcionożna , czarna zwierzyna. Decyzję o przyjęciu pupila do domu powinni podejmować wszyscy domownicy  na czele z rodzicami spragnionych kontaktu z naturą pociech.
Znajomy mojego wujka zrobił prosty zabieg. Jeśli nastolatkowi codziennie przez miesiąc będzie się chciało wychodzić na godzinny spacer ze smyczą w kieszeni, to dostanie wymarzonego czworonoga. Niestety jednak, mimo wszelkich zapewnień po trzech dniach przyciąganie miękkiej kanapy wygrało.


Gabriela Waś

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza