sobota, 12 listopada 2016

Jesienna zagadkaJesień powoli daje się we znaki. Na zewnątrz szaro i coraz zimniej, a nasz dzień staje się monotonny. Wstajemy rano jest ciemno, wracamy do domu po dniu spędzonym w szkole, czy pracy jest ciemno. Czy istnieje lekarstwo na przerwanie tej monotonii?
źródło:https://pixabay.com/pl/radia-stary-nostalgia-retro-muzyka-1594819
Tak, wystarczy odnaleźć obiekt wśród przedmiotów codziennego użytku. Często niedoceniany.  Uruchomienie go zaledwie jednym pstryknięciem, zmienia samopoczucie dając energie do życia, spokój duszy. Jego uspokajające dźwięki sprawiają, że na chwilę możemy wyłączyć się z życia codziennych spraw i wsłuchać się w lekkie brzmienie melodii. Usiąść
i zastanowić się nad tym co mówi do nas wielki wszechświat. Rozmowy, które odbywają przy nim często nie należą do najciekawszych, jednak zawsze niosą za sobą naukę, którym możemy wykorzystać w życiu.
Czy już wiesz o jaki przedmiot chodzi? Łączy całą naszą redakcyjną rodzinę. Co prawda u nas w studiu jest elektryczny, ale myślę że każdy pamięta stary, klasyczny, prosty czajnik z gwizdkiem, którego dźwięk sygnalizujący zagotowanie wody, odciąga nas na chwilę od powierzonych nam zadań, a owoc jego pracy, czyli zagotowana woda na herbatę, dalej pomaga dziennikarzom i gościom przełamać tremę, lęk przed mikrofonem.
Jakub Lalik

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza