sobota, 29 października 2016

Spontaniczne spotkanieKilka tysięcy chętnych na spotkanie w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pojawił się formularz na wydarzenie. To nie mogło się udać. Napisała do mnie stara, dobra koleżanka „zrobiłam strasznie psycholską rzecz, dopisałam dodatkową osobę ". A jednak udało się, będę tam!
                                                                      fot. Martyna Czarny

      Stowarzyszenie All in UJ od jakiegoś czasu przygotowuje cykl „Salon All in UJ". Studenci, uczniowie i wszyscy chętni mogą uczestniczyć w spotkaniach z wybitnymi osobowościami  aktorami, reżyserami, artystami ale nie tylko. Gośćmi byli między innymi  Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Jan A.P Kaczmarek, Marek Niedźwiecki, Marek Kamiński, Anna Polony, Marek Kondrat. Niestety nie jest łatwo dostać się na to wydarzenie, zainteresowanych jest bardzo dużo, a liczba miejsc ograniczona.

     
Spotkanie z Krzysztofem Gonciarzem i jego wspólniczką Kasią odbyło się 4 października tego roku. Krzysztof tworzy filmiki na  YouTubie od 2007 roku, studiował Elektroniczne Przetwarzanie Informacji na UJ, pochodzi z Krakowa. Zaczynał pisząc artykuły o grach na portale internetowe. Jest autorem trzech książek "WEBSHOWS: sekrety wideo w internecie", "Wybuchające Beczki: Zrozumieć gry wideo" oraz "U Mad? The Internet’s Guide to Idiots". Filmy, które tworzy są różne. Przez długi czas największą popularnością cieszyły się komediowe. Odkąd mieszka w Tokio kręci vlogi. Filmy, które tworzy są na bardzo wysokim poziomie technicznym. Wraz z Kasią przyjechali odwiedzić Polskę, a przy okazji zorganizować kilka spotkań z fanami.
                                                                                           fot. Karolina Jarubasz
     Zaczęłam oglądać jego produkcje kilka miesięcy temu. Podoba mi się jego widzenie świata, obraz Japonii i Azjatów. Mogę śmiało powiedzieć, że zauroczył mnie stolicą Japonii  do tego stopnia, że zaczęłam interesować się na poważnie podróżą do Tokio. 

      Na spotkanie przyszło ponad tysiąc osób. Wśród nich młodzi, starsi. Część osób wejść nie mogła, zostali zaproszeni na after party, gdzie było trochę mniej oficjalnie. Pytania najpierw zadawali prowadzący, potem publiczność.Relację ze spotkania możecie obejrzeć w internecie.  

https://www.youtube.com/watch?v=VYJkDe8WTrM

      Polecam Salon All in UJ jest to bardzo dobra okazja do spotkania  bardzo interesujących ludzi, zadania im pytania, czy zrobienia selfie z idolem :). Polecam także kanał Krzysztofa Gonciarza na YouTubie. Być może tak, jak mnie zarazi was swoim zainteresowaniem Dalekim Wschodem.

Sami zobaczcie i oceńcie!

https://www.youtube.com/watch?v=LXM_tGHcuMo


Karolina Walczowska


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza